Evde Sağlık Hizmetleri
25 Ekim 2021

EVDE SAĞLIK BİRİMİ

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?

Evde sağlık hizmeti, ihtiyacı olan hastaların sağlık hizmetlerinin ev ortamında, bu konuda uzman ve tecrübeli bir kadro ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade, tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisi, takibi ve uygulanması sağlanmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetinden Kimler Yaralanır?

1. Ameliyat sonrası ameliyat eden doktoru tarafından evde sağlık hizmeti alması gerekli görülen hastalar,

2. Kronik hastalığı olup sürekli ilaç kullanması gereken ve sağlık kuruluşuna gelemeyen hastalar (Diyabet ve Hipertansiyon, vs..).

3. Mesane sondası ile takip edilmesi ilgili doktoru tarafından gerekli görülen ve evde mesane sondası takılmasına veya değiştirilmesine ihtiyacı olanlar,

4. Hastanede yapılan cerrahi girişimler sonrası dikişlerini ilgili doktoru tarafından evde aldırması gerekeli / uygun görülen hastalar,

5. Felçli, nörolojik başka hastalıkları bulunan hastalar (Alzheimer, Parkinson, MS vb.),

6. Kas hastalıkları olan hastalar,

7. Kalp ve damar hastalıkları açısından düzenli tedavi alan ve sağlık kuruluşuna gelemeyen hastalar,

8. Onkoloji ve hematoloji terminal dönem (son evre) hastaları,

9. Solunum sistemi rahatsızlıkları olan ve sağlık kuruluşuna gelemeyen hastalar.

 

Evde sağlık hizmetine nasıl müracaat edilir?

 

444 38 33 numaralı telefona müracaat ederek hasta ile ilgili ön bilgileri verdikten sonra 24 saat içinde evde sağlık ekibi hastanızı evde ziyaret eder.

Evde Sağlık Hizmetleri olarak, hastaların ihtiyaçları doğrultusunda hasta sağlığını ve yaşam kalitesini, ailesinin ve sevdiklerinin yanında daha da arttırmak amacıyla size kaliteli sağlık hizmeti vermeye hazırız.